Moduly - Redakčný systém

Popis modulov redakčného systému


Okrem množstva základných vlastností a funkcií obsahuje redakčný systém 1st CMS aj moduly, ktorých dostupnosť závisí od zakúpenej licencie.

Zoznam a krátky popis modulov, ktoré obsahuje redakčný systém 1st CMS:
 

  • Anketa
    Zobrazuje anketovú otázku s možnosťami odpovedí a umožňuje návštevníkom stránky hlasovať za jednu možnosť.
     
  • Články
    Zobrazuje zoznam článkov a pre každý článok umožňuje kliknútím zobraziť ho celý. Články sa dajú hodnotiť,  zaraďovať do kategórií a podkategórií a je možné zapnúť pri nich diskusiu. Pre každý článok sa tiež automaticky ráta počet zobrazení.
     
  • Diskusia
    Umožňuje návštevníkom stránky viesť diskusiu o dokumentoch, článkoch, obrázkoch a videách. V diskusii je možné zapnúť notofikáciu pridania príspevku a filter na zakázané slová.
     
  • Dokument
    Zobrazuje používateľom naformátovaný dokument. Obsah a formát dokumentu sa upravuje v špeciálnom vizuálnom editore, ktorý má podobné funkcie a ovládanie ako word. Zobrazovanie dokumentu sa dá obmedziť len na zadané obdobie.
     
  • Emailový servis
    Umožňuje návštevníkom stránky zaregistrovať svoju emailovú adresu na odoberanie emailové servisu. Zoznam zaregistrovaných emailov je rozdelený podľa jazykov, v ktorých sa používatelia registrovali a dá sa exportovať do excelu.
     
  • Formulár
    Umožňuje vytvorenie formulára s vlastnými vstupnými poliami pre údaje. Pre každé vstupné pole sa dá anstaviť, či je jeho vyplnenie povinné alebo dobrovoľné a odoslanie formulára je možné chrániť pomocou Captcha kódu. Odoslané údaje sa pošlú na zadanú emailovú adresu a je ich tiež možné prehliadať v administračnom rozhraní.
     
  • Galéria
    Vytvára na stránke galériu obrázkov alebo videí. Obrázky a videá sa dajú zaraďovať do tém a sú zobrazované v tabuľke, ktorej počet stľpcov a riadkov je nastaviteľný. Ku každému obrázku a videu je možné zapnúť diskusiu.
     
  • Kalendár
    Zobrazuje aktuálny dátum v nastavenom formáte. Okrem dátumu umožňuje zobraziť aj dnešné a zajtrajšie meniny.
     
  • Kurzový lístok
    Zobrazuje aktuálne kurzy NBS pre vybrané meny.
     
  • Mapa stránky
    Zobrazí štruktúrovaný zoznam stránok, ktorý je vygenerovaný z väzieb vytvorenými medzi položkami modulov menu. Dá sa presne nastaviť, ktoré moduly menu sa použijú na vytvorenie mapy stránky.
     
  • Menu
    Umožňuje vytvárať jedno alebo dvojúrovňové menu. Pre každú položku  menu sa pri uložení v systéme automaticky vytvorí stránka, na ktorú potom táto položka odkazuje. Menu položky je možné prepájať a vytvárať tak stromovú štruktúru stránky, ktorá sa použije v moduloch Mapa stránky a Navigačná cesta.
     
  • Navigačná cesta
    Zobrazí cestu (zoznam liniek) z úvodnej stránky až po aktuálnu stránku (napríklad: Úvodná stránka / Produkty / Novinky).
     
  • Oddeľovač
    Vytvára vertikálnu medzeru v sekcií medzi dvoma ľubovoľnými modulmi.
     
  • Počasie
    Zobrazuje aktuálne počasie z nastavených miest. Vybrať sa dajú mestá z rôznych štátov, väčšinou z veľkých miest a turistických oblastí.
     
  • Prihlásenie používateľov
    Umožňuje prihlásenie cez stránku registrovaných alebo v administračnej časti vytvorených používateľov. Prihlásení používatelia, majú prístup k chráneným stránkam, ktoré nevidia neprihlásení návštevníci.
     
  • Registrácia používateľov
    Umožňuje registráciu používateľov cez stránku, aby získali prístup k chráneným stránkam. Pre registráciu je možné nastaviť povinné a dobrovolné údaje vyžadované od návštevníka. Odoslanie formulára je chránené pomocou Captcha kódu a je notifikované na zadanú emailovú adresu.
     
  • RSS čítačka
    Načítava a zobrazuje odkazy na články a údaje z iných stránok cez RSS kanál. Pre každý načítavanie RSS kanála je možné nastaviť maximálny počet odkazov a frekvenciu ich sťahovania.
     
  • RSS feed
    Vytvára z článkov vlastný RSS kanál stránky, z ktorého môžu iné stránky načítavať a zobrazovať údaje.
     
  • Skript
    Umožňuje vytvárať a spúšťať vlastné PHP skripty na stránke.
     
  • Vyhľadávanie
    Vyhľadáva v dokumentoch a článkoch zadané slová a následne zobrazí výsledky vyhľadávania ako zoznam odkazov na nájdené stránky. V administračnej časti je možné pozrieť si štatistiku hľadaných výrazov.
     


Nenašli ste v zozname modul, ktorý potrebujete? Kontaktujte nás a preberieme možnosti jeho vytvorenia a doplnenia do redakčného systému tak, aby ste ho mohli používať.

Pozrite si rozdelenie modulov do verzií, v ktorých je redakčný systém 1st CMS k dispozícii.
 

Zvýšili sme bezpečnosť CMS

Pridali sme nové nástroje a funkcie, ktoré minimalizujú riziko napadnutia stránok vytvorených cez redakčný systém 1st CMS

viac o bezpečnosti

Vyskúšajte si náš redakčný systém

Vyskúšajte si redakčný systém 1st CMS a presvedčte sa, že práca s ním je rýchla a zvládnete ju aj vy.

testovacia stránka

Webové hry

Zaoberáme sa vývojom webových hier, ktoré sa dajú použiť aj na marketingové účely. Skúste si hry Atomix a Milionár.

Ukážková hra Atomix
Ukážková hra Milionár